10 důvodů, proč jíst avokádo (2. část)

Možná, že jste se až do teď v obchodech tomuto exotickému ovoci vyhýbali nebo si ho koupili jen omylem v domnění, že se jedná o mango. Opomíjet avokádo by ale byla škoda, proto si ho hned při dalším nákupu cíleně přidejte do vašeho nákupního košíku. Přinášíme vám 10 důvodů, proč toto ovoce pravidelně zařazovat do jídelníčku.

Vhodné do dietního jídelníčku

Avokádo

Avokádo se skvěle hodí do redukčních diet. Nejenže dobře a na delší dobu zasytí, ale ještě se po něm budete cítit plni energie a zlepší se vám trávení.

Bojuje proti artritidě

Olej obsažený v avokádu se v přírodní medicíně běžně používá k léčbě artritidy. Předejděte této civilizační nemoci pravidelnou konzumací avokád!

Snižuje cholesterol

Je vědecky dokázáno, že lidé, kteří pravidelně začleňují avokádo do svého jídelníčku, netrpí zvýšenou hladinou cholesterolu v krvi. Jezte avokádo v rámci prevence srdečních onemocnění!

Chrání zrak

Antioxidanty, které v sobě avokádo obsahuje, pomáhají chránit náš zrak a zlepšují celkový zdravotní stav našich očí.

Skvěle chutná!

Nejenže má konzumace avokád celou řadu zdravotních výhod, ale avokádo i skvěle chutná. Jakmile si zvyknete na jeho specifickou chuť, která není ani sladká ani slaná, určitě si ho zamilujete! Lahodná chuť avokáda báječně doplní zeleninové saláty a obložené mísy. Z avokáda je také úžasná krémová pomazánka – stačí čerstvé avokádo rozmačkat či rozmixovat se stroužkem česneku, citronovou šťávou, solí a pepřem. Nebo zkuste guacamole – tradiční jihoamerickou salsu z avokáda.

Pokračovat na 1. část článku

Summary
10 důvodů, proč jíst avokádo (2. část)
Article Name
10 důvodů, proč jíst avokádo (2. část)
Description
Přinášíme vám 10 důvodů, proč toto ovoce pravidelně zařazovat do jídelníčku.
Author
Publisher Name
fitkalendar.cz
Publisher Logo