4 skvělé výhody, proč si zacvičit doma

Dámy, rozhodly jste se pravidelně cvičit a stále váháte, jestli se pustit do domácího cvičebního plánu, nebo přece jenom vyrazit do fitka? Pokud si nejste jisty, ukážeme vám celou řadu důvodů, proč byste měly preferovat domácí pohybové aktivity.

Nepoutáte nežádoucí pozornost

zkracovačky - cvičení domaNa prvním místě je stud mnoha žen, které se mají převlékat před ostatními lidmi v posilovně. Spoustě z nás je to prostě nepříjemné, hlavně v případě, že máme pocit, že naše postava není úplně dokonalá. Podobně poznámky od mužských protějšků v posilovnách také nemusí být vždy příjemné.

Cvičení doma tyto problémy odstraňuje. Nikdo jiný než vy sami vás nebude vnímat kritickým okem. Výhodou je také, že doma můžete provádět cvičení pro začátečníky a nebude to budit nevhodnou pozornost zkušenějších sportovců. Pro spoustu žen jsou právě tyto vnější okolnosti velmi nepříjemné a kvůli nim fitka nerady navštěvují.

Cvičíte sami pro sebe

Navíc vás doma nečeká žádné nepříjemné překvapení. Když vám nějaké cvičení nejde, můžete ho zkoušet znovu, pokud chcete, nebo si naopak dát pauzu a vrátit se k němu později. V posilovně by vám podobné horké chvilky také mohly působit nepříjemné pocity. Doma si ale můžete zvolit při cvičení vlastní tempo. Nebudete trpět komplexy z toho, že při skupinových lekcích nestačíte. Domácí cvičení také odstraní i druhý extrém – když se chce někdo předvádět před ostatními. Doma cvičíte jenom sami pro sebe, pro své dobro.

Můžete si vybrat nejlepší dobu

Cvičíte podle sebe, svých potřeb. Můžete si vybrat také denní dobu. Online cvičení můžete spustit kdykoli se vám to hodí, ráno, dopoledne, v poledne, odpoledne, večer. Nejste vázaní na otevírací dobu fitness centra a termíny skupinových lekcí. Můžete cvičit tehdy, kdy se na to dokážete nejlépe soustředit a časově vám to nejlépe vyhovuje.

Nemusíte také kvůli cvičení cestovat z místa na místo, což zabírá čas. V neposlední řadě ušetříte i peníze za permanentky do fitness centra.

Tvoříte si vlastní plán pohybu

Zároveň také při domácím tréninku můžete klást důraz na partie, které považujete za problematické, a vyžadují na vašem těle nejvíce péče. Hromadný trénink při skupinových lekcích znamená, že cvičí všichni to samé, nebere se ohled na individuální požadavky. I proto může být individuální domácí trénink efektivnější.

Ženy často upřednostňují například cvičení na břicho, protože ho chtějí mít ploché bez faldíků. Celkově je posilování pro ženy trochu odlišné od toho mužského, i to je argument, proč cvičit samostatně, v soukromí a s maximálním důrazem na svoje potřeby. Vlastně si sami s pomocí rad zkušených trenérů vytváříte individuální cvičební plán sobě na míru, a to je to nejcennější. Jde přece o vaše tělo a vaši fyzickou kondici.

Summary
4 skvělé výhody, proč si zacvičit doma
Article Name
4 skvělé výhody, proč si zacvičit doma
Description
Dámy, rozhodly jste se pravidelně cvičit a stále váháte, jestli se pustit do domácího cvičebního plánu, nebo přece jenom vyrazit do fitka?
Author
Publisher Name
fitkalendar.cz
Publisher Logo