Zázračné účinky sauny

Saunování není pouze módní záležitostí, ale zejména velkým krokem k budování pevného zdraví a dobré imunity. Díky pravidelnému pobytu v sauně zbavíte vaše tělo toxinů, nemocí i stresu. Poznáte to také na vaší pleti, která nabude svěžesti a omládne.

Zdravotní účinky

Klasická finská saunaNaše tělo začne po pobytu v sauně produkovat více ochranných látek a tento účinek se v těle udrží po dalších sedm dní. Při jedné návštěvě sauny z těla odplavíte stejné množství toxinů, kterého se zbavujete pomocí činností ledvin za celý týden. Věděli jste, že Finové, kteří jsou v saunování velmi zběhlí, patří mezi nejméně nemocné národy na světě? Následujte je.

Saunování působí jako prevence před nejrůznějšími chorobami. Je také vhodnou a účinnou léčbou při rehabilitaci. Sauna působí blahodárně i na naši psychiku. Je výborným prostředkem relaxace a uvolnění stresu. Ozdravuje tělo i mysl a má výborný vliv na odstranění poruch spánku.

Konkrétně sanování preventivně působí na horní cesty dýchací, kdy dochází k rychlejšímu odstraňování hlenu a spolu s ním i mikrobů. Protože uvolňuje i hladké svalstvo, dýchací cesty zprůchodní a zlepší dech. Je to tedy výborná prevence proti nachlazení či chřipce. Pokud se vám ale již nemoc rozvinula, na saunu na chvíli raději zapomeňte. Tělo se v této chvíli potřebuje s nemocí vyrovnat v klidu.

Blahodárné účinky na pleť

Pokud vás trápí akné nebo celulitida, sauna má výborné účinky na pleť a pokožku. Dochází k rozšíření kožních pórů pomocí horka a lépe se vyplavuje maz, nečistoty a toxiny. Dochází k lepšímu prokrvení pokožky a ta pak lépe dýchá. Po saunování dostane svěží nádech a jiskru. Její vzhled je mladistvější a navrací se jí pružnost a elasticita. Lepší prokrvení pokožky dokáže aktivovat i výživu vlasových kořínků a tím zlepšuje kvalitu vašich vlasů. Pokud  se jedná o celulitidu, saunování je jedním z velmi účinných pomocníků.

Pro koho sauna není vhodná

Pro koho není pravidelný pobyt v klasické sauně vhodný? Lékaři jej nedoporučí lidem s vysokým krevním tlakem, onemocněním srdce a lidem s onemocněním ledvin. Pro některé z nich může být vhodnou alternativou infrasauna, kde není tak vysoké horko jak v klasické finské sauně a kde právě dochází k velmi pozvolnému prohřívání těla.

Odstraňte stres a nespavost

Sauna má velmi pozitivní vliv i na lidskou psychiku a dovede osvěžit vaši mysl. Již pouze skutečnost, že si dovedete dopřát chvilku pro sebe a v klidu se uvolníte a věnujete se pouze relaxaci, dokáže zklidnit vaše myšlenky a uvolnit napětí. Vyplavením toxinů, stresových hormonů a aktivací hormonů štěstí dochází k pozitivnímu vlivu na kvalitu vašeho spánku. Uvolní bolesti hlavy, pocity úzkosti i psychické napětí.

Summary
Zázračné účinky sauny
Article Name
Zázračné účinky sauny
Description
Saunování není pouze módní záležitostí, ale zejména velkým krokem k budování pevného zdraví a dobré imunity. Díky pravidelnému pobytu v sauně zbavíte vaše tělo toxinů, nemocí i stresu.
Author
Publisher Name
fitkalendar.cz
Publisher Logo